Moje mieszkanie małe i ciemne.

Większość z Nas mieszka w nie-skandynawskich, jasnych mieszkaniach. Tutaj toczy się normalne życie. Pomieszczenia też opowiadają jakąś historię. Pamiętaj, że dom to nie katalog z Ikea. Nie musi być idealne.
Dla mnie istotną kwestią, z perspektywy fotografa jest ilość wpadającego światłą. Dlatego przed sesją, jeśli jest to możliwe, proszę o przesłanie mi zdjęć abym mogła zobaczyć warunki. Ilość wpadającego światła, rozmieszczenie pomieszczeń.

rodzice trzymają dziecko na rękach w domu

Nie wiem jak się ubrać.

Najważniejsze to żeby czuć się swobodnie w swoich ubraniach. Dobierając kolory ubrań zadbaj o takie odcienie, które posiadają w szafie wszyscy uczestnicy sesji. Najlepiej maksymalnie 3 kolory. Wybieraj ubrania które lubisz i nie mają dodatkowych napisów na koszulkach. Zrezygnuj z neonowych kolorów i napisów. Ulubione bajki i filmy też zostaw na inny czas. Najlepiej sprawdzają się ubrania w odcieniach beżu, brązu, bieli, czerni, granatu. Dodatkowo przed sesją wyślę Ci poradni jak przygotować się do sesji. Tam zdradzam kilka istotnych informacji odnośnie wybierania ubrań do sesji.

Nie wiem jak przygotować mieszkanie. Moje mieszkanie jest małe.

Jak wspominałam wcześniej otrzymasz ode mnie przed sesją krótki poradnik na co zwrócić uwagę przy porządkowaniu mieszkania. Ogólna zasada jest tak aby pochować niepotrzebne rzeczy np. piloty od TV, kable, środki czystości, neonowe ścierki. Uporządkować przestrzeń, pościelić łóżko, pozbierać zabawki. W razie potrzeby po przyjściu będę przesuwać przedmioty. Czasem żeby złapać szerszy kard muszę coś przesunąć, gdzieś wejść. Zdarza mi się robić zdjęcia nawet z szafy;)
Większość moich klientów mieszka w małych mieszkaniach w bloku. To ja się będę gimnastykować, żeby stworzyć dla Was piękne kadry. Sprzęt który posiadam pozwala mi na wykonywanie ujęć w ciasnych i małych pomieszczeniach. W większości przypadków, podczas sesji jestem przyklejona do ściany, plecami. Miłym zaskoczeniem jest dla mnie większa przestrzeń. Nie ma dla mnie znaczenia metraż. Ja przychodzę pokazać Was i Wasza relację 🙂

rodzice trzymają w rękach córkę podczas sesji w domu
pokój dziecka

Jak będzie przebiegać domowa sesja i ile trwa?

Czas trwania zależy od potrzeb, warunków i jej przebiegu. Minimalny czas, który zawsze zakłam to 1 godzina. Sesje noworodkowe rządzą się swoimi prawami. Dzieci czują się różnie, często płaczą, potrzebują przytulania. Poświęcacie czas na karmienie i przewijanie. To jest naturalne. Dlatego w przypadku sesji noworodkowej nie mogę jednoznacznie określić ile czasu potrzeba. Uzależnione to jest od potrzeb dziecka. Maksymalny czas sesji noworodkowej to 3 godziny.

Zależy mi na emocjonalnych, pełnych miłości i szczerości kadrach. Dlatego w trakcie trwania sesji proszę Was o przytulanie się, dotykanie. Wykonuje zdjęcia samych dzieci, rodziców z dziećmi, samej Mamy z dzieckiem, Taty z dzieckiem, samego malucha.
Przy każdym rodzaju sesji jest takie „must have”, które wykonuje zawsze. W przypadku sesji noworodkowej są to detale – malutki rączki i nóżki. Przy sesji ciążowej, jest to brzuch Mamy.

mama z dziećmi siedzi na podłodze i się śmieje

Nie wiem jak moje dziecko będzie się zachowywać na sesji. A co jeśli będzie całą sesję płakać?

Trudno. To są tylko dzieci. W dzień sesji dziecko może się czuć źle, zachowywać inaczej niż zwykle. Nie szkodzi. Wspólnymi siłami jesteśmy w stanie zapanować nad tą sytuacją. Szukamy aktywności, która zajmie malucha na chwilę. Może to być układanie klocków, puzzli, gra planszowa, czytanie bajki.
W przypadku noworodkowa, rzadko, które nie płaczę. To jest mały człowiek, który potrzebuje Matczynej piersi, dużo tulenia i bliskości. I to w domowym zaciszu jesteście w stanie mu zapewnić. Ja mam czas zarezerwowany tylko dla Was i poczekam. Przerwa w sesji noworodkowej jest normalna. Czasem i starsze dziecko potrzebuje chwili odpoczynku od ciągłej uwagi „cioci” z aparatem.

noworodek ssie pierś mamy podczas noworodkowej sesji w domu

Ile czasu wcześniej powinniśmy się umówić na sesję noworodkową?

Wiem, że dziecko swoje a data swoje ale, najlepiej na około 2-3 tygodnie przed planowaną datą porodu. Wstępnie ustalamy termin z uwzględnieniem późniejszego wyjścia ze szpitala. Wszystko zależeć będzie od kondycji Mamy i malucha. Jesteśmy cały czas w kontakcie i w zależności od potrzeb zmieniamy termin.

Ile czasu będę czekać na zdjęcia?

Przesyłam obrobione zdjęcia za pomocą galerii wirtualnej do około 14 dni po sesji. Z reguły staram się aby zdjęcia szybciej do Was trafiły już po 5 dniach. Po wybraniu przez Ciebie zdjęć do wydrukowania, przesyłam pliki do pobrania. Gotowe zdjęcia, pakuję w spersonalizowane pudełko. Zdjęcia możesz odebrać osobiście lub mogę je wysłać kurierem.

Chcesz się umówić na sesję? Zapraszam do kontaktu.