Rezerwacja terminu sesji

 1. Rezerwacja sesji zdjęciowej jest równoznaczna z akceptacją regulaminu i cennika.
 2. W celu rezerwacji terminu sesji należy skontaktować się Fotografem poprzez:
  • formularz kontaktowy na stronie,
  • kontakt telefoniczny pod numerem 518 688 155 lub mailowo kontakt@justynabednarz.pl,
  • wybrać odpowiedni termin sesji oraz pakiet cenowy.
 3. Chętni na sesję muszą powierzyć Fotografowi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz numer telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących realizacji usług.
 4. Termin sesji jest wstępnie rezerwowany na dwa dni robocze. W tym terminie należy dokonać płatności za sesję zdjęciową. W przypadku braku płatności rezerwacja jest anulowana i ponowne zarezerwowanie pierwotnego terminu sesji nie może być zagwarantowane.

Płatność

 1. Płatność za sesję odbywa się w dwóch ratach. W celu rezerwacji terminu sesji należy uiścić bezzwrotny zadatek w wysokości:
  • 150 zł za sesję rodzinną lifestyle;
  • 200 zł w przypadku reportażu chrztu lub innej sesji okolicznościowej;
  • 30% ceny wybranego pakietu w przypadku reportażu ślubnego.

Justyna Bednarz Fotografia
Numer konta:
23 1140 2004 0000 3402 7976 1915
Tytuł przelewu:
Nazwisko + opłata za sesję

 1. Pozostałą kwotę za sesję zdjęciową należy uiścić w dniu sesji gotówką lub do dnia wykonania sesji przelewem.
 2. Cena sesji obejmuje usługę fotograficzną. Wysyłka paczki z gotowymi odbitkami jest dodatkowo płatna i wynosi 21 zł – do wyboru przez klienta Paczkomatem InPost lub Kurierem.
 3. Płatność za dodatkowe ujęcia następuje zaraz po ich wybraniu na konto.
 4. Każdy pakiet sesji można wykupić w formie vouchera prezentowego wg cennika. Opłata za całość pobierania jest z góry. Nieprzekraczalny termin realizacji usługi to 6 miesięcy od daty zakupu.
 5. W cenę sesji wliczony jest dojazd do 20 km na terenie Szczecina i okolic. Powyżej tych km do ceny sesji należy doliczyć koszt dojazdu na miejsce sesji w kwocie 1zł/km.

Zasady sesji zdjęciowych

 1. Klient oświadcza, iż zapoznał się z portfolio Fotografa, akceptuje jego styl wykonywania fotografii wraz ze sposobem ich obróbki. Klient nie będzie ingerował w obróbkę otrzymanych zdjęć tj. nie zmienia kadru zdjęć, nie nakłada filtrów na Instagramie oraz nie dokona jakiekolwiek modyfikacji dotyczącej ostatecznego wyglądu wykonanej fotografii.
 2. Klient akceptuję edycję graficzną, styl Fotografa i nie będzie żądał zmian, które nie są w poczuciu estetyki Fotografa.
 3. Wraz z przekazaniem zdjęć Klientowi nabywa on prawo do ich wykorzystania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania.
 4. Wykorzystanie zdjęć do celów komercyjnych, takich jak reklamowanie, promowanie, działania marketingowe własnych usług i opakowania jakiegokolwiek produktu, sprzedaży itp. wymaga zgody Fotografa.
 5. Fotograf nie wykonuje fotomontaży, grafiki, nie wpływa na wygląd sylwetek, nie odchudza, nie przekleja min, oczu i innych części ciała. Fotograf nie podejmuje się profesjonalnego retuszu skóry a jedynie starannego wygładzenia skóry oraz poprawia ogólny wygląd zdjęcia (tj. wyostrzenie oczu, poprawienie kolorystyki, kontrastu, jasności zdjęcia).
 6. Klient zdaje sobie też sprawę z faktu, iż każda sesja jest wykonywana w innych warunkach i Fotograf nie daje gwarancji realizacji identycznego uprzednio wykonanego przez siebie zdjęcia.
 7. Zmiana ustalonej daty sesji zdjęciowej z przyczyn losowych może zostać dokonana przez Klienta jeden raz, bez względu na podaną przyczynę.
 8. W przypadku deszczowej pogody lub choroby istnieje możliwość przeniesienia terminu sesji na najbliższy dogodny termin.
 9. W przypadku wystąpienia nagłych zdarzeń losowych u Fotografa (wypadek, nagła choroba lub inne zdarzenie uniemożliwiające wykonanie sesji w ustalonym wcześniej terminie) dopuszcza się możliwość zmiany terminu wykonania usługi na inny, możliwie najbliższy termin lub zastępstwo innego fotografa w przypadku reportażów z uroczystości i ślubów. Klient oświadcza, że nie będzie przedstawiał z tego tytułu żadnych roszczeń prawnych ani finansowych.
 10. Najpóźniej na 4 godziny przed sesją Klient ma obowiązek ostatecznie potwierdzić swoją obecność. W przypadku braku odpowiedzi od Klienta Fotograf nie ma obowiązku stawić się na miejscu sesji.
 11. Klient zobowiązany jest pojawić się na sesję punktualnie. W przypadku spóźnienia lub niemożliwości dotarcia Klient zobowiązany jest powiadomić Fotografa przynajmniej na 30 minut przed umówioną godziną sesji.
 12. Opłaty za wejścia, bilety wstępu i koszty wykonania sesji na przykład w okolicy pałaców/palamiarnii ponosi Klient.

Wybór i przekazanie zdjęć

 1. Fotograf rozpoczyna obróbkę zdjęć po opłaceniu sesji. W przypadku sesji rodzinnych, narzeczeńskich czas obróbki trwa 21 dni od dnia wykonania sesji. Czas obróbki reportażu ślubnego do 65 dni.
 2. Zdjęcia poddane autorskiej obróbce przekazywane są za pomocą galerii wirtualnej w której Klient dokonuje wyboru zdjęć zgodnie w wybranym pakietem. Każde dodatkowe ujęcia płatne jest według cennika znajdującego się na stronie. Wyboru zdjęć należy dokonać w ciągu 14 dni od otrzymania galerii. W przypadku braku złożenia zamówienia przez Klienta Fotograf wybiera zamówioną ilość zdjęć we własnym zakresie i przesyła Klientowi.
 3. Po dokonaniu wyboru zdjęć i opłaceniu dodatkowych ujęć Klient dostaje instrukcję oraz PIN do pobrania zdjęć z galerii wirtualnej.
 4. Odbitki gotowe są do odbioru/wysyłki do 14 dni od daty wyboru ujęć przez Klienta. Wysyłka realizowana poprzez InPost lub Kuriera.
 5. Istnieje możliwość przekazania wersji elektronicznych zdjęć na płycie CD lub pendrivie za dodatkową opłatą.
 6. Możliwa jest usługa EKSPRESOWA, wówczas Klient otrzymuje obrobione fotografie w przeciągu maksymalnie 2 dni od daty wykonania sesji i wiąże się to z opłatą 300 zł.
 7. Fotograf nie udostępni surowych plików RAW, plików nie poddanych postprodukcji oraz ujęć poza pakietem.
 8. Obrobione zdjęcia Fotograf przechowuje przez okres 6 miesięcy w przypadku sesji rodzinnych. W przypadku reportażu ślubnego jest to czas 1 roku.
 9. Wykorzystując zdjęcia w portalach społecznościowych Klient zobowiązuje się do wskazania Fotografa poprzez umieszczenie aktywnego linka do profili Fotografa.

Zamówienie i przekazanie albumu

 1. Klient ma możliwość zamówienia albumu z wykonanej sesji lub z własnych zdjęć.
 2. Przekazane przez Klienta zdjęcia (prywatne) Fotograf może poddać obróbce w cenie 150 zł za paczkę 50 zdjęć. Klient otrzyma obrobione zdjęcia.
 3. Fotograf tworzy układ albumu według przekazanych przez Klienta sugestii lub w przypadku ich braku według własnego uznania. Ceny i informację dotyczące albumów znajdują się na tej stronie.
 4. Album jest gotowy do odbioru/wysyłki po 14 dniach od zaakceptowania projektu i personalizacji przez Klienta.

Odpowiedzialność za życie i zdrowie na sesji plenerowej

 1. Klient decydując się na sesję w plenerze musi być świadom, że plener to owady, zwierzęta, rośliny, to woda, błoto, piach i cała cudowna przyroda. Stosowne zabezpieczenie się np. przed kleszczami, komarami leżą po stronie Klienta.
 2. Poruszając się po polach, łąkach, lasach czy świecie z betonu obie strony zobowiązane są do zachowania zdrowego rozsądku i ogólnie przyjętych zasad bezpieczeństwa.

Zgody i licencje na użytkowanie

 1. Zgodnie z obowiązującym prawem Fotograf zachowuje wieczyste prawa autorskie do wykonanych zdjęć.
 2. W przypadku podpisania przez Klienta zgody na publikację ujęć z sesji zdjęciowej, Klient nie będzie rościł wobec fotografa żądań finansowych z tego tytułu. Zdjęcia mają jednie prezentować dorobek Fotografa. Klient i uczestnik sesji wyraża zgodę na łączenie fotografii z innymi ilustracjami, grafikami i tekstami oraz przyjmują do wiadomości i akceptuje postanowienie, iż każda fotografia może być dowolnie przerabiana i modyfikowana wyłącznie przez Fotografa. Zdjęcia te nie są publikowane w celach ich sprzedaży.
 3. W przypadku wycofania zgody na publikację zdjęć, fotograf w czasie określonym w Polityce Prywatności usunie zdjęcia, jednak nie ponosi odpowiedzialności za media drukowane które już powstały. W przypadku zniszczenia mediów drukowanych m.in. ulotek, albumów pokazowych osoba wycofująca zgodę ponosi koszt wytworzenia nowego. Fotograf nie ponosi odpowiedzialności za zużyte materiały reklamowe, które trafiły do obiegu.
 4. Fotograf zobowiązuję się do ochrony wizerunku Klienta poprzez nieudostępnianie zdjęć bez wiedzy Klienta i wcześniejszej zgody do żadnych innych celów niż drukowanie, publikowanie na stronach Fotografa, w mediach społecznościowych na profilu Fotografa oraz nieudostępnianie żadnych danych osobowych innych niż imiona. Informacja o przetwarzaniu danych znajduje się w Polityce Prywatności a biorąc udział w sesji Klienta akceptuje jej warunki.

Regulamin obowiązuje od 01.05.2020 r.