Uwielbiam las. Jako nastolatka co roku jeździłam na obozy harcerskie do lasu. Uwielbiam jego zapach po deszczu, szmer liści na wietrze, śpiew ptaków. Mam miejsca bliskie mojemu sercu i zabieram w nie moich klientów.

Jak wybieram miejsce na sesje?

Uwielbiam dni, kiedy świeci słońce. Gdy mogę włożyć wygodne buty, do torby wrzucić aparat i wyruszyć na poszukiwania. Robię to w chwili wolnej od pracy. Czasem porzucam pracę przy komputerze na rzecz widoczków.

Wyszukuje w mapach Google miejsca, które z satelity wyglądają atrakcyjnie. Czasem oczywiście zdarzy mi się przyjechać w miejsce, wyglądające zupełnie inaczej niż sobie wyobrażałam. Właśnie dlatego sprawdzam miejsca. Zamiast pięknej łąki trafiam na wysuszone pole. A czasem na piękne ciągnące się po horyzont pole kwiatów.

Poszukując nowych miejsc na sesję, kieruję się tym, aby było to miejsce na zaciszu. Czasem jednak moje serce kradną znane wszystkim miejsca. Szczecin jest bardzo zielonym miastem. Niezależnie w którą stronę się pojedzie, można znaleźć prawdziwe perełki. Plusem tej lokalizacji jest bliskość do wszelakich zbiorników wodnych. Moje serce mimo wszystko kradnie las, najlepiej nad jeziorem.

Las, pole, miasto – jak zdecydować gdzie zrobić sesję plenerową?

Wśród moich zapisanych miejsc królują: las, woda, jeziora, morze, piaszczyste plaże, łąki, polany, sad. Staram się dopasować miejsce do Waszych potrzeb. Dlatego tak ważna jest dla mnie rozmowa.

Przed sesją plenerową pytam, czy macie jakieś miejsce, które darzycie sentymentem lub gdzie lubicie spacerować. Najczęściej to ja proponuje znane mi miejsce. Jednak czasem to moi klienci pokazują mi nowe miejsca. Tak samo, jak Wy potrzebujecie chwilę na oswojenie się z nową lokalizacją. Tak ja, mając możliwość jadę na wyznaczone miejsce, chwile wcześniej.

Jak wygląda sesja w plenerze?

Spotykamy się w wyznaczonym wcześniej punkcie. Najczęściej idziemy w konkretne miejsce, oddalone od miejsca spotkania i tam zaczynamy. W trakcie spaceru z Wami rozmawiam, obserwuje. Informuję co będziemy teraz robić. Co jakiś czas się zatrzymujemy na kilka zdjęć. Czasem też proszę o wejście w krzaki albo proszę żeby usiąść. Dlatego tak ważne są wygodne ubrania na sesji i odpowiednie obuwie, o którym pisze w regulaminie. Proszę też o niezabieranie ze sobą rzeczy, które zajmują ręce. Wszystkie potrzebne rzeczy, mogę schować Wam do swojego plecaka.

Marzy Ci się taka sesja? Napisz do mnie.